top of page

➖ TLUSTÁ ČÁRA ZA KARIÉROU ➖


Když se podívám na můj relativně obsáhlý LinkedIn profil, tak rozhodně nebylo snadný za celou kariérou udělat tlustou čáru. Celá ta cesta mi totiž začala už v patnácti letech se studiem IT na odborné škole. Následovalo studium IT na vysoké škole, spousta kurzů, školení a hlavně pracovní příležitosti.


Většinou jsem ve firmě vydržela rok až dva. Pokaždý mi tam něco nesedělo a měla jsem potřebu udělat změnu. Zkusila jsem korporát i malou firmu, víc IT i víc business. Pořád jsem ale neměla pocit, že je to ono.


Ve třiceti mi konečně došlo, že ta nespokojenost nepramení z vnějších vlivů ale je tu kvůli mě samotné. Všechny ty firmy a pracovní pozice byly vlastně skvělý. Stejně tak jako lidi, s kterými jsem vždy měla možnost spolupracovat. Benefity. Plat. Nic na co bych si kdy chtěla stěžovat. Ale duše mluví jasně.


Myslela jsem si, že focení je pro mě fajn koníček a někdy i dobrý přivýdělek. Začala jsem ale pozorovat obrovský rozdíl mezi tím, když jsem přijela z práce, vyčerpaná na těle i na duši, versus když jsem přijela z celodenního focení svatby, šťastně unavená. Několik měsíců jsem přemýšlela, jak fotit na plný úvazek. Často s kalkulačkou v ruce, protože máme těsně před stavbou domu a ze všech stran na nás číhá ekonomická krize.


To finální rozhodnutí fakt snadný nebylo. Ale přišlo mi až zvláštní, jak moc jednoduchý to bylo.


Během prvního měsíce na volné noze mi několik lidí řeklo, že zářím. Pro mě je to ten nejlepší ukazatel toho, že jsem na dobré cestě. A možná, že i tuhle cestu čeká na konci nějaká tlustá čára. Ale teď a tady je všechno tak, jak má být 🖤


0 komentářů
bottom of page